@WebsterGTarpley

Archives

České

 

NATO masakr v Tripolisu: “Operaci siréna” doprovází útok rebelských komand smrti z Al-Káidy

ceskypreklad
21. srpna 2011

 
Posted in Ceské | Comments Off on NATO masakr v Tripolisu: “Operaci siréna” doprovází útok rebelských komand smrti z Al-Káidy

Teroristické útoky v Norsku – útok pod falešnou vlajkou: Více než jeden strelec na ostrove; Paralelní cvicení zahrnující výbuch bomby v Oslu; Jde o odplatu NATO za rozhodnutí Norska ukoncit bombardování Libye?

ceskypreklad
31.cervence 2011

 
Posted in Ceské | Comments Off on Teroristické útoky v Norsku – útok pod falešnou vlajkou: Více než jeden strelec na ostrove; Paralelní cvicení zahrnující výbuch bomby v Oslu; Jde o odplatu NATO za rozhodnutí Norska ukoncit bombardování Libye?

Hrozba otevřené války mezi USA a Pákistánem; Čínské ultimátum varuje Washington před použitím síly

Webster G. Tarpley, Ph.D.
TARPLEY.net
20.května 2011

Čína oficiálně oznámila Spojeným státům, že zamýšlený útok Washingtonu na Pákistán bude interpretován jako akt agrese vůči Pekingu. Takto tvrdé varování představuje první veřejně známé strategické ultimátum Spojeným státům za posledních 50 let, táhnoucí se zpět k Sovětským varováním během Berlínské krize let 1958-1961. Vyvstává tak vážné nebezpečí vypuknutí všeobecné války, v kterou by mohla přerůst americko-pákistánská konfrontace.

“Jakýkoli útok na Pákistán bude vyhodnocen jako útok na Čínu”

Když mluvčí čínského ministerstva zahraničí Jiang Ju reagoval na reportáže, zda Čína důrazně žádala Spojené státy během dozvuků operace s bin Ládinem respektovat Pákistánskou suverenitu, potvrdil na tiskové konferenci 19. května kategorický požadavek Pekingu, že “suverenita a územní celistvost Pákistánu musí být respektovány”. Podle zdrojů z pákistánské diplomacie citovaných v Times of India, Čína “varovala v naprosto jednoznačném smyslu, že jakýkoli útok na Pákistán bude vyhodnocen jako útok na samotnou Čínu”. Toto ultimátum bylo údajně adresováno 9. května během čínsko-amerických strategických a ekonomických rozhovorů v Pekingu, kde čínskou delegaci vedli vicepremiér Wang Qišan a generální tajemník Daj Binkvon.1 Čínská varování jsou implicitně opřena o jejich strategický arzenál, sestávají se z 66 mezikontinentálních balistických raket, některé z nich jsou schopny zasáhnout i Spojené státy, dále o 118 mezikontinentálních balistických raket s dlouhým doletem, 36 raket odpalovaných z ponorek a nespočet systémů s omezeným dosahem.

Čínská podpora je tamějšími komentátory viděna jako naprosto klíčová pro Pákistán, který by jinak byl nachytán v kleštích mezi Spojnými státy a Indií: “Pokud bude americko-indický tlak pokračovat, Pákistán může říci ‘Číná je s námi, nemyslete si, že jsme izolováni, na naší straně stojí potenciální supervelmoc, ‘” řekl AFP Talád Masúd, politický analytik a penzionovaný pákistánský generál.2

Čínské ultimátum přišlo během návštěvy pákistánského premiéra Gíláního v Pekingu, během které hostitelská země oznámila transfer 50 pokročilých bojových stíhacích letounů JF-17 do Pákistánu, okamžitě a bez platby.3 Před odjezdem Gílání opětovně zdůraznil význam spojenectví mezi Pákistánem a Čínou, prohlásil že: “Jsme poctěni, že Čína je náš nejlepší a nejdůvěryhodnější přítel a Čína vždy najde stát Pákistán po svém boku. Když mluvíme o tomto přátelství, které se tyčí výš než Himaláje a je hlubší než oceány, takové přirovnání opravdu vystihuje podstatu našeho vztahu.”4 Na tyto výroky americká politická reprezentace reagovala fňukáním, zvlášť v případě senátora za stát Idaho Rische. pokračovat ve čtení »

Posted in Ceské | Comments Off on Hrozba otevřené války mezi USA a Pákistánem; Čínské ultimátum varuje Washington před použitím síly

Al-Káida: Nástoj CIA pro destabilizaci oblasti od Libye po Jemen

Webster G. Tarpley, Ph.D.
TARPLEY.net
3. dubna, 2011

Po dvou týdnech imperialistické útoku je Libye rozsekaná teroristy z Al-Káidy, občanskou válkou, vzdušnými údery NATO, střelami s plochou dráhou letu, bezpilotními letouny a také speciálními letouny palebné podpory C-130 – to vše je možné díky rebelii kyrenaiské odnože Al-Káidy s podporou CIA. Americké, britské, francouzské a nizozemské speciální jednotky převzaly velení nad jednotkami rebelů, zároveň je vybavují moderními zbraněmi v příkrém rozporu s embargem na dovoz zbraní stanoveném rezolucí č. 1973 Rady bezpečnosti OSN. Samotná Al-Káida taky krade těžké zbraně v zahraničí, incidenty potvrdil prezident Čadu. Příslib lepších zítřků z anglo-americké dílny barevných revolucí se rozplynul a odkryl tak ohavnou realitu brutálního, cynického, imperialistického tažení s cílem zničit samotné pojetí moderního národního státu.

V Darně vládne teroristický triumvirát

Podle londýnského Daily Telegraph z 26. března je Darna (přepisováno taky jako Derna či Darnah) klíčové město v srdci vzbouřenecké oblasti mezi Bengází a Tobrukem, městu velí al-Hasídí – koordinátor teroristů z Al-Káidy. Al-Hasídí kdysi prošel výcvikovým táborem teroristů v afgánském Chósti, kde navázal kontakt s Usámou bin Ládinem. Hasídí se pochlubil, že proti vojákům NATO, převážně Američanům, vyslal bojovat do Afghánistánu 25 bojovníků; nabízí se otázka, kolik vojáků se jim podařilo zabít. Hasídí byl dopaden a poté jako válečný zajatec vydán Pákistánci Spojeným státům. V rozhovoru pro Wall Street Journal z 2. dubna Hasídí uvedl, že dnes nenávidí Spojené státy na “méně než 50%”, naznačil tak, že Američané se mohou vykoupit podporou Al-Káidy ve formě zbraní, peněz, politického vlivu a diplomatického krytí. Po jeho boku je ve vedení města také Sufian bin Kumu, řidič Usámi bin Ládina, terorista vězněný na Guantánamu šest let. Mezi patriarchy města Darny figuruje i al-Barraní, oddaný člen Libyjské islámské bojové skupiny, která se v roce 2007 sloučila s Al-Káidou.

Tato tlupa fanatiků, psychotiků a zločinců je CIA médii stavěna do role vhodné vládnoucí třídy pro budoucí demokraticky spravovanou Libyi. Ve skutečnosti by výbor vzbouřenců z Bengází, silně zamořený teroristy z Al-Káidy, pouze dopomohl k chaotickému úpadku země do víru tribalismu, válčících despotů a zločineckých syndikátů, což by zvěstovalo konec civilizace v této oblasti. Přesně to se totiž jeví být cílem politiky Spojených států nejen v Libyi.

Darna, severovýchodní Libye: světové centrum náboru teroristů

Uvedené případy rozhodně nejsou výjimkou. Studie z prosince 2007 americké vojenské akademie ve West Pointu ukázala, že Libye (7 milionů obyvatel) poskytla 20% z počtu všech bojovníků Al-Káidy překročivších během uvedeného období syrsko-iráckou hranici. Výše uvedené město Darna (kolem 60 000 obyvatel) bylo největší náborové centrum teroristů na světě, porazilo i Rijád v Saúdské Arábii (4,5 milionu obyvatel); hlavní město vzbouřenců Bengází se také umístilo v nejlepší čtyřce. Přepočteno na hlavu vyslala Libye do Iráku dvakrát více teroristů než Saúdská Arábie a 85% Libyjců, kteří uvedli specializaci, si vybralo roli sebevražedného atentátníka.

London Economist, BBC Newsnight a vzrůstající počet pro-obamovských kvaziakademických válečných štváčů se snaží zastřít tato jasná fakta. Argumentují, že vzbouřenci jsou prý usedlí, pluralitní, demokraticky založení teroristé. CIA řízený únik informací, známý jako Wikileaks, příhodně poskytl několik ošetřených výstupů snažících se ukázat, že ve skutečnosti podpora Spojených států Kaddáfímu uvrhla tyto fanatiky do zoufalství a k terorismu – opět další linie z libyjských kontur CIA. Prvního dubna rebelové z Bengází využili přítomnosti médií při páteční modlitbě mávajíce hesly popírajícími spolupráci s Al-Káidou. Pokud je to tak, nechť se zbaví teroristického triumvirátu z Darny a odhalí jména více než tuctu anonymních členů vzbouřeneckého výboru podezíraných z příslušnosti k Al-Káidě.

Hillary Clintonová připustila, že nemá “100% náhled” do vzbouřeneckých kruhů a americký admirál Stavridis, velitel NATO, vypověděl výboru amerického Senátu, že vidí pouze “záblesky” Al-Káidy. Popravdě, klíčová úloha Al-Káidy není žádný záblesk, je to jasnější než polední slunce nad Středomořím.

Čtyři morové rány v Libyi

Vzpoura v Libyi se skládá ze čtyř částí. První část dodali Britové, jde o rasistické a pro-monarchistické kmeny Harábí a Obeidát z oblasti Bengází-Darna-Tobruk. Uvedené kmeny navazují svou kulturní tradicí na obskurní řád Senussi. Během povstání proti italské nadvládě navázaly tyto kmeny spojenectví s Brity, po úspěchu povstání byl Brity na trůn dosazen vůdce řádu Senussi, pozdější král Idris I., svržený v roce 1968 převratem plukovníka Kaddáfího. Zbaveni role privilegované monarchistické vládnoucí třídy nenávidí tito lidé především převážně černošský kmen Fazzánů z jihozápadní Libye loajální Kaddáfímu, tato nenávist se zvrhla v lynčování a masakr mnoha černošských dělníků z Čadu, Mali a Súdánu, to vše je naprosto ignorováno západními médii. Enán Obeidíová tvrdí, že byla znásilněna jednotkami Kaddáfího. Uvedená žena patří ke kmenu Obeidát z Bengází, tato skutečnost vznáší nad povahou jejího tvrzení otazníky. Pro média je její příběh novou verzí známého podvodu o kuvajtských dětech vyházených z inkubátorů na příkaz Saddáma Husajna z roku 1990, podobné příběhy mají za cíl vybičovat na maximum válečnou hysterii proti určenému režimu.

Další dva díly poskytla CIA. Jedním je samotná Al-Káida, privátní arabská legie CIA pro boj se Sovětským svazem v Afghánistánu, založena tehdejším zástupcem ředitele CIA Robertem Gatesem v letech 1981-82. Další ingrediencí CIA je Libyjská fronta národní spásy se sídlem v Súdánu, později v Severní Virgínii. Skrz tuto organizaci pravděpodobně CIA aktivizuje Chalífu Hiftera, aby v Libyi vedl vzbouřence a zároveň svou organizací poskytl krytí členům Al-Káidy.

Čtvrtý díl obstarali Francouzi. Francouzská tajná služba DGER dodala vlivné přeběhlíky z Kaddáfího nejbližšího okolí jako je Nourí Mesmárí, který se podle zpráv Maghreb Confidential zavázal spolupracovat už od loňského podzimu. Klika generálů věrná Mesmárímu taky pomohla rozdmýchat vzpouru vojsk proti Kaddáfímu v oblasti severovýchodní Libye.

Události v Libyi nejsou výjimkou. V Jemenu jsou operativci z Al-Káidy ústřední součástí snah CIA o puč proti prezidentu Sálihovi. Spojené státy vyzývají prezidenta Sáliha k rezignaci, poté bude Jemen rozdělen na dva nebo více impotentních státních útvarů. V Jemenu je vůdcem Al-Káidy občan Saúdské Arábie al-Šíhrí, který byl propuštěn z Guantánama a poslán zpět do Jemenu administrativou George Bushe údajně v rámci humanitárního gesta, ve skutečnosti však měl připravit půdu pro budoucí destabilizaci země. V Jemenu taky působí americký občan Anwár Awlákí, posměšně přezdívaný lokaj CIA, tento očividný dvojitý agent Spojených států poskytl pečeť Al-Káidy bezpočtu teroristů včetně šestice z Fort Dix, majoru Hasanovi z Fort Hood a Mutallábovi z Nigérie, známému atentátníkovi z Vánoc 2009 s bombou ukrytou ve spodním prádle.

V případě Sýrie se CIA snaží zbavit Írán klíčového spojence, izolovat Hizballáh, vytlačit ruské námořnictvo ze základny v Tartusu, a také vybudovat zázemí pro Muslimské bratrstvo, které je zatím nejdůležitější silou propagující povstání.

Ministerstvo zahraničí USA by mělo vysvětlit, proč Spojené státy vyzbrojují teroristy z Al-Káidy

Turecký premiér Erdogan správně varoval NATO, že politika vyzbrojování libyjských vzbouřenců by vedla k “nárůstu terorismu”. Ruský ministr zahraničí Lavrov také varoval NATO před vyzbrojením rebelů. I výzva papeže Benedikta XVI. na ukončení bojů míří podobným směrem. Rusko, Turecko, Čína a vlády ostatních zemí nyní musí požadovat formální vysvětlení od amerického ministerstva zahraničí na dotaz, proč USA poskytují jedněm z nejnebezpečnějších mezinárodních teroristů moderní zbraně a výcvik, zároveň jim za odměnu slibují velký podíl z 32 miliard dolarů zmražených aktiv libyjské vlády plus podíl z budoucích výnosů z těžby ropy. Vhodná konstelace na to, aby se Středomoří, arabský svět a jižní Evropa staly místem zaplaveným uprchlíky, piráty, chaosem a válkou.

Za tandemu Bush-Cheney byla údajná přítomnost Al-Káidy používána jako záminka k bombardování a invazi. Skomírající a přetažený anglo-americký imperialismus pod Obamou používá Al-Káidu jako vlastní iregulární pěchotu ve snaze otřást a zlomit národními státy ve světovém měřítku, cílem je dezintegrace zosobněná tribalismem, sektářstvím, válčícími despoty, explozí kriminality a všeobecného chaosu. V dnešní fázi se Al-Káida vrátila zpět ke svému původnímu účelu privátní bojůvky CIA. Samotná podstata civilizace ve velké části světa je v ohrožení. Pokud je někdo skeptický, stačí letmý pohled na uvedený triumvirát z libyjské Darny.

Posted in Ceské | Comments Off on Al-Káida: Nástoj CIA pro destabilizaci oblasti od Libye po Jemen